Eskişehir Bursa Turu

1.Gün:Cuma gece 24.00 hareket

Sabah Bursa

 

Kuşadası Saydam Tıp merkezi önünden siz değerli misafirlerimizi alıyor, AKHİSAR – BALIKESİR yolu üzerinden, sabah saatlerinde Cumalı Kızık Köyüne ulaşıyoruz Kahvaltımızı burada Nostaljik köy evinde serpme olarak aldıktan sonra Köy içinde 1 saat alış veriş için boş zaman veriyoruz bu molamız ardından YEŞİL BURSA merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Kalbinin attığı merkezindeki hem mimarisiyle hem de İslami açıdan önemli bir yere sahip olan ünlü Ulu Cami’ni ziyaret ettikten sonra Kozahan’da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz Tophane’ye çıkıyor ve Saat Kulesi’ni, Saray Kalıntılarını, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı’nı, anıt ağaçları görüyor ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi’nin Türbelerini ziyaret ediyor  ve Bursa’nın Meşhur İskender dönerinin tadına bakmayı’da unutmuyoruz yemekten sonra Dinlenmek, için otelimize geçiyoruz tesisin otelimizin tüm olanaklarından yararlanmak ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

(Tiara Termal Bursa)

 

En Güzel Şehir olan Eskişehir Odun pazarı Tarihi Evleriyle birlikte sizi zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Kim gondolda keyifli anlar yaşamak istemez ki ? Hem bunun için Venedik’e gitmenize de gerek yok! Unutulmaz bir hafta sonu geçirmek için geç kalmadınız..

 

 2.Gün: 28 Kasım Pazar Eskişehir

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra 2 saat sürecek olan keyifli yolculuğumuz  sonrasında Eskişehir’e ulaşmış oluyoruz. Türkiye’de bir çok ilke imza atmış bir kent olan Eskişehir’de ilk durağımız Sazova Parkı.Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren projelerden bir tanesi. İçerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi gibi bir çok tema görselini rehberimizin anlatımları ile birlikte geziyoruz. Türkiye’nin ilk yerli arabası ve kalan son örneği olan Devrim Arabasını ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin ilk yerli ve milli arabası olan Devrim Arabası’nın trajik hikayesini rehberimiz eşliğinde dinliyor ve sonrasında fotoğraflıyoruz. Kısa fotoğraf molamız’ın ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Eskişehir Merkez’de Porsuk çayı kenarında adeta kendinizi Venedik’te hissedeceğiniz tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuz sonrası vereceğimiz kısa bir alışveriş molasının ardından 600 yıllık tarihiyle ve korunmuşluğuyla şaşkınlık uyandıran Tarihi Odun pazarı Evlerini geziyoruz. Odun pazarı içerisinde bulunan Atlı han Lületaşı ve El Sanatları Çarşısını rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Odun pazarı Evleri içerisinde adeta geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkıyor; Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyük Erşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni gezip ilçemize dönüşe geçiyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

1 Gece 4 .* Otel Konaklaması

Otellerde 1 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 1 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler                      1.499 TL

İlk Gün Köyde Alınacak Kahvaltı

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Öğle Yemekleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın